EN / TR
Menü
 

5. İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi Ekim 2019’da İzmir’de düzenlenecek

Enerji IQ

(Enerji IQ – 21.11.2018) TMMOB  Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubeleri tarafından 3-4-5 Ekim 2019 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre veSergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 5.İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi için bir yıl öncesinde başlayan hazırlık çalışmaları devam ediyor. Sempozyum Yürütme Kurulu bugüne kadar gerçekleştirdiği toplantılarla etkinlik içeriğini oluşturarak bildiri çağrısında bulundu.

Rüzgâr Enerjisi sektöründeki ürün ve hizmet alanında bölgesel bir merkez olan,“rüzgâr enerjisinin başkenti” İzmir, sektördeki son gelişmelerin takip edildiği, sorunların masaya yatırıldığı, sektörün teknik içeriği en yoğun etkinliği olan İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi’ne 5. defa ev sahipliği yaparak günümüz teknolojilerinin yanı sıra geleceğin teknolojilerinin de paylaşıldığı bir ortamı kamuoyuna sunacak.

Sempozyumda teknik oturumların yanı sıra en yeni akademik gelişmelerin de paylaşılacağı oturumları ile akademi, sanayi, toplum işbirliğine katkı sunacak olan sempozyum bünyesinde, yerli imalat teknolojileri ve üreticilerin karşılaştıkları sorunların da tartışılacağı oturumlara yer verilecek. Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası’na kayıtlı rüzgâr alanında uzmanların katılımıyla oluşturulan yürütme kurulu toplantıları sonunda sempozyumun çerçevesi belirlendi.

Sempozyum takvimi şu şekilde oluşturuldu:

  • 4 Mart 2019 Bildiri özetlerinin sempozyum sekretaryasına gönderilmesi
  • 29 Mart 2019 Bildiri özetlerinin değerlendirilmesi ve yazarlarına sonucun iletilmesi
  • 17 Haziran 2019 Tam metin bildirilerinin sempozyum sekretaryasına gönderilmesi
  • 29 Temmuz 2019 Bildirilerin değerlendirilmesi ve yazarlara sonucun iletilmesi

Başvurular için gerekli bildiri özet formu, bildiri yazım kuralları ve örnek bildiri şablonuna internet sayfasından ulaşılabiliyor.

Sempozyum hakkında detaylı bilgi www.ruzgarsempozyumu.org adresli sitede yer alıyor.