EN / TR
Menü
 

İş Bankası Türkiye’nin ilk endüstriyel çatı üstü GES kredisini açıkladı

haber
02 Eki

Türkiye İş Bankası tarafından hayata geçirilen İş’te Güneş Kredisi’yle öz tüketim amaçlı çatı GES yatırımları için azami bir yıl anapara geri ödemesiz, 10 yıla varan vadelerde TL, USD veya EUR cinsinden kullanım gerçekleştirilebilecek.

(Enerji IQ – 18.4.2019)Türkiye İş Bankası, hayata geçirdiği İş’te Güneş Kredisi’yle öz tüketim amaçlı çatı GES yatırımları için cazip koşullarda finansman desteği sunmaya başladığını açıkladı.

Yatırımcılar, İş’te Güneş Kredisi ile azami bir yıl anapara geri ödemesiz, 10 yıla varan vadelerde TL, USD veya EUR cinsinden kullanım gerçekleştirebilecek; esnek veya fatura öder gibi aylık eşit taksitlerle geri ödeme yapabilecekler.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Şencan, kendi elektriğini üretmek isteyen işletmelerin yanında olduklarını belirterek işletmelerin bu şekilde tasarruf edeceğini ve sektörel rekabette öne çıkacağını ifade etti.

Şencan şöyle devam etti: “İş Bankası şimdiye kadar toplam kurulu gücü 600 MW seviyesini aşan lisanslı ve lisanssız GES projesini finanse ederek bu tesislerin ülke ekonomisine kazandırılmasında önemli rol üstlendi.  Önümüzdeki dönemde de çatı GES yatırımlarının yanı sıra yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği projelerine kaynak sağlamaya devam edeceğiz. Çatılarında veya aynı trafo merkezine bağlı boş arazilerinde, çevre dostu şekilde enerji üretmek isteyen tüm yatırımcıları İş Bankası şubelerine bekliyoruz”.